top of page
hacamat, hacamat nasıl yapılır

Bay Hacamat Konya

Bay Hacamat Konya, Erkekler için bay hacamatcı tarafından erkeklere  ayrı hacamat uzmanlarımızca yapılmaktadır. İstediğiniz zamanda Bay Hacamat Uzmanlarımız tarafından Hacamat yaptırabilirsiniz.

BAY HACAMAT KONYA UZMANINI TELEFON İLE ARAYARAK İLETİŞİME GEÇEBİLİRSİNİZ

TEL:0551 185 51 71

Siz arayın Konya Erkek Hacamat (Bay Hacamat) uzmanımız evinize gelsin.

Güvenilir ve hijyenik hacamatın adresi ''Hacamatcım Konya''

Hacamat kısaca deri altında birikmiş, vücutta hastalıklara neden olan toksik kanın vakumlanarak dışarı alınması işlemidir.


Çevremizdeki her türlü kimyasallar, gıda katkı ve koruyucu maddeleri, atılamayan ilaç birikintileri, gıdalardaki hormonlar, çevremizde ve soluduğumuz havadaki ağır metaller, yabancı proteinler, kanserojenler, allerjenler, GDO lu ürünler, su ve hava kirliliği, mikropıhtılar, kanın akışkanlığını bozan ve kanı kalınlaştıran sebepler, kolesterol, iltihabi kalıntılar vb. Bütün bu sayılanlar hacamatla vücuttan uzaklaştırılabilir.

 

Vücuttaki toksinler Diyabet ve yüksek tansiyon gibi kronik hastalıklara zemin hazırlanmış olur. Kanda yoğunlaşma artarsa akışkanlık azaldığı için, yorgunluk, halsizlik, isteksizlik, sinirlilik, damar tıkanıklıkları olur. Bu da felç, inme, pıhtı atma ve kalp krizi risklerini artırır. Düzenli aralıklarla Konya Bay hacamat (Konya erkek hacamat) tarafından yapılan hacamat tedavisi ile kronik hastalıklardan uzaklaşılır.

 

Tıkanıklık ve blokajlar kaldırılarak sağlıklı kan dolaşımına geri dönmek mümkün olur. Hacamat ile antiaging denen yaşın gerektirdiği en büyük zindeliğe kavuşulur.

Hacamat ağrısız, acısız, yatak istirahatsiz, iş gücü kaybı olmadan tatbik olunan bir tedavi metodu olup, hastalıklardan korunmanın ve sağlıklı yaşamanın en kolay yoludur.

Hacamat’ kelimesi Arapça ‘emmek, normal formuna getirmek’ anlamlarını taşır.  Hacamat  uygun zaman dilimlerinde belli aralıklarla usulüne uygun olarak yapılırsa, vücudun dışarıya atamadığı ağır metaller, toksinler, serbest radikaller, kullanılan ilaçların ve hormonlu gıdaların vücutta bıraktığı kalıntılar  emilerek  bedenimizin normal formuna gelmesi sağlanmış olur.

Hacamat İslam ülkelerinde çok yaygın olmakla birlikte Avrupa ülkeleri dahil tüm dünyada uygulanan bir tedavi metodudur. Geleneksel olarak boynuzla yapılan hacamat, günümüzde cam kupalar veya vakum setleri yardımıyla yapılmaktadır. Çizme işlemi ise genelde jilet yardımı ile yapılırken kliniğimizde hijyenik olması açısından bistüri ile yapılmaktadır. Kullanılan tüm malzemenin, tek kullanımlık olmasına da çok dikkat edilmelidir.

hacamat sırt tedavisi

HACAMAT NASIL YAPILIR ?

Hacamat tedavisi bir nevi cerrahi müdahaledir. Kime ve nasıl yapılacağı tüm tedavi metotlarında olduğu gibi doktor tarafından belirlenmelidir. Uygulamayı, doktorun yada doktor kontrolünde sağlık personellerinin yapması gereklidir.

HACAMAT NE ZAMAN YAPILIR ?

Herhangi bir rahatsızlık yoksa, sağlığı korumak, detoks yada sünnet maksadıyla yaptırılacaksa, hacamat tedavisinden maksimum fayda elde etmek açısından tavsiye edilen mevsim, ay ve hafta günlerine riayet etmek önemlidir.

Hacamat ,mevsim olarak ilkbahar ve sonbaharda ,ay günleri olarak  hicri ay’ ın  14 – 28 arasındaki tekli günlerde ( hicri 15, 17, 19, 21, 23, 25, 27  gibi..) yaptırılması uygun olur.

Ancak, Hacamat tedavisi herhangi bir rahatsızlık için tedavi maksatlı yaptırılacak ise zaruret olması açısından mevsim veya ay günlerine bakılmaksızın en kısa zamanda yapılması gerekir.

Yılda 2 ila 4 defa hacamat yaptırmak uygundur. Herhangi bir hastalık olmayan sağlıklı kişilerde en azından mevsim değişikliklerinde 2 defa yaptırılmalıdır.

HACAMATIN GENEL FAYDALARI :

Hacamat her şeyden önce bir kan verme eylemi olduğundan, kan vermenin tıbbi faydaları başlığında bütün faydalara haizdir. Ayrıca, Hacamatın, hastalıklardan korunmak anlamında önemli bir katkısı olması sebebiyle sağlıklı insanların ( her yaş grubu için ) da yılda iki sefer yaptırması şiddetle tavsiye edilmiştir.

Hacamatın faydalarından başlıcaları şunlardır;

► Bağışıklık sistemini kuvvetlendirir, vücuda direnç kazandırır.

► Kanda birikmiş ağır metal ve toksinlerin atılmasını sağlar.

► Ödemleri çözer.

► Kan üretimi ile görevli organları uyarır.

► Beyin fonksiyonlarını canlandırır.

► Ağrıları giderir.

► İleride oluşabilecek muhtemel hastalıkların önlenmesinde etkilidir.

► Bel, boyun fıtığı, eklem ağrıları, karaciğer, kalp hastalıkları, psikolojik hastalıkların ve bunun gibi tüm kronik hastalıkların tedavisinde faydalıdır.

► Göze canlılık verir, gözün görme kabiliyetini artırır. Başından hacamat olan bir insan bunu hemen fark eder.

► Unutkanlık ve dikkat eksikliği olanlar; okuduğunu zor anlayanlar ve baş ağrısı şikayeti olanlar için kafadan hacamat çok faydalıdır. Ezber kuvvetini artırır, hızlı karar alma yeteneğini geliştirir.

► Hacamat, çocukların gelişiminde, gençlerde ise daha dengeli bir ergenlik geçirmelerine yardımcıdır.

► Hacamat metabolizmayı düzenleyerek bağışıklığı güçlendirdiğinden düzenli yaptıranlar, çok sık grip ve soğuk algınlığına yakalanmaz, daha sağlıklı ve daha dinç görünüme sahip olurlar.

Hacamat Hangi Bölgelere Yapılır

 

 • Sırt Bölgeleri: C7 noktası, akciğer alt ve üst lop bölgeleri, karaciğer, mide ve omiriliğin yakın noktaları hacamat yapılacak önemli akupunktur noktalarıdır.

 • Bel Fıtığı Bölgesi: Kuyruk sokumu ve L1-L5 arasındaki bölgeler. Bel ağrısı tedavisi için önemli hacamat noktalarıdır. Bel bölgesi hacamatı bel ağrısına, idrar kaçırmaya, böbrek ve üreme organı hastalıkları ile bel fıtığına iyi gelir.

 • Baş: Kulak arkası Boyun bölgeleri ve Saç kökü olarak adlandırılan noktalar kafa için önemli hacamat noktalarıdır. Bu noktalardan yapılan hacamat sinizüt migren ağrıları, küme baş ağrısı ve göz, kulak rahatsızlıkları için şifadır.

 • Ense çukuru altı (boyun): Ense çukur altına yani boyna yapıldığında ağız kokusuna, gözdeki arpacığa ve ödeme, diş ve diş eti hastalıklarına, lenf bezi ve tiroid hastalıklarına iyi gelir.

 • Kürek kemikleri altı:Bu bölgeye yaptırılan hacamat bel fıtığına, karın ağrısına, mide-dalak ve karaciğer hastalıkları ile bel ağrısına iyi gelir.

 • Kulakların altı ve biraz arkası:Bu bölge hacamatı baş ağrısına, kulak-burun-boğaz hastalıklarına, karaciğer ve safra kesesi hastalıklarına, baş titremesine iyi gelir.

 • Ayak bileği dış kısmı: Gut ve fil hastalığına, siyatik ve varise bu bölgeye yaptırılan hacamat iyi gelir.

 • Ayak bileği iç kısmı:Basura ve adet düzensizliğine ayak bileğinin iç kısmına yaptırılan hcamat iyi gelir.

 • Baldırlar: Baldırların arka kısmına yapıldığında idrar yolları ve böbrek hastalıklarına, yüksek tansiyona, sedef ve fil hastalığına, baldır ve ayak ağrılarına iyi gelir.

 • Dizlerin iç ve dış kısımları: Dizlerin iç ve dış kısımlarına (üstü ve altına) yapıldığında diz ağrısına, diz hastalıklarına, varise, adet düzensizliğine, basura, ayak yaralarına iyi gelir.

 • Kuyruk sokumu: Bu bölgeye yaptırılacak hacamat fil hastalığına, basura, adet düzensizliğine ve prostata iyi gelir.

HACAMAT KİMLERE YAPILMAZ :

 

 • Çok ihtiyar ve zayıf kişilerde,

 • Kalp yetmezliği olanlarda,

 • Müzmin ishalde,

 • Kanı durmayan kişilerde,

 • Hamilelerde

 • Aşırı kansız kişilerde, (Anemia, Lukemia, Thalassemia)

 • Tansiyonu çok düşük kişilerde,

 • Kemoterapi görenlerde,

 

HACAMAT ÖNCESİ ve SONRASI DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER :

 

 

ÖNEMLİ HUSUSLAR ;

 

 • Hacamat olacak kişi ne çok aç, ne de çok tok olmalıdır. 2-3 saat öncesinde çok hafif bir şeyler yenilmesi tansiyon düşmemesi için tavsiye olunur.

 • Kan sulandırıcı ilaç kullanılıyorsa ( comadin dışında ) ilacınızı hacamat yaptırılan günde hacamattan 4- 5 saat sonrasında alınması gerekir. Bu durum kişinin rahatsızlığıyla alakalı değişkenlik gösterebileceğinden doktorumuza mutlaka danışınız. Comadin kullananları doktorumuza danışmadan hacamata almıyoruz.

​​​

TAVSİYE NİTELİĞİNDE YAPILMASI GEREKEN HUSUSLAR ;

 • Hacamat tedavisinden bir gün önce ve sonra hayvansal gıdaların alınmaması

 • Cimadan (Cinsel ilişki) bir gün önce ve sonra uzak durmak

 • Sigara kullananlar hacamattan en az bir saat önce ve sonra sigara kullanmamalıdır.

 • Hacamat sonrası 6 saat kadar uyunmaz. Yarım saat kadar yürüyüş yapılması tavsiye edilir.

 • Hacamattan sonra en az iki saat kadar bir şey yenilip içilmemeli, iki saat sonra ise sirkeli su veya bal şerbeti içmek faydalıdır.

Tavsiye niteliğinde olan hususlara riayet edilmemesi, hacamat tedavisine engel bir durum teşkil etmez …

ÇOCUKLARDA HACAMAT :

 

İran’da Kermen şah tıp fakültesinde 1 yaş üzeri 10 yaş altı 4 bin denekten 3 bin çocuğa hacamat yapılmış, diğer bin çocuğa hacamat yapılmamıştır.

 

Hacamat yapılan çocuklarda; fiziksel gelişmelerinde, iştahlarında, derse olan konsantrasyon ve ezber güçlerinde, davranış bozuklukları, huysuzluk ve hiperaktivitelerindeki azalma, alt ıslatma sorunlarının ortadan kalkması gibi olumlu sonuçlar gözlemlenmiştir.​

2023 HACAMAT FİYATLARI:​

Hacamat Fiyatları 2023 Konya

 

1 ADET KUPA 20 TL

bottom of page